wtorek, 7 lutego 2017

Osobowość ćmy, Katarzyna Grochola


Wszyscy jesteśmy jak ćmy.
Kierujemy się ku ciepłu.
Podążamy za światłem...

Z północy i z południa.
Ze wschodu i z zachodu
na nasze półki trafiają najrozmaitsze premierowe powieści. Dlatego też na przekór wszystkiemu, dziś pragnę polecić Wam historię, która ma już swoje lata.

Osobowość ćmy, bo o niej będzie tutaj mowa to historia osmiorga przyjaciół, którzy niby wiedzą o sobie wszystko, niby mogą liczyć na swoje wsparcie, a mimo to każdy z nich, gdzieś w swoim świecie jest cholernie samotny, bo każdy z nich się potyka, toczy własne walki i nie chce martwić swoich bliskich.Nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele z fabuły, ale muszę Wam napisać, że po raz pierwszy spotkałam się z powieścią, po której nie wiedziałem , czego się spodziewać.
Czytałam wydanie pierwsze, które ukazało się nakładem autorki, a opis na czwartej stronie okładki kompletnie nic mi nie mówił.
A i sama lektura na początku zamierzała w nieznanym kierunku.
Dopiero powoli, z kolejnymi stronami obraz zaczynał się rozjaśniac i podążać w jednym kierunku.
Muszę przyznać, że to było bardzo interesujące doświadczenie.

Dam jednak powieści jeden minus.
Historia była opowiedziana  ze zbyt wielu perspektyw, przez co czasami się po prostu gubilam. Już samo czytanie o ośmiu postaciach na niecałych trzystu stronach może być lekko kłopotliwe, a poznawanie świata z punktu widzenia każdego z bohaterów, było czasami ponad moje siły.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że książka ta jest warta polecenia. Jej przekaz jest mocny i wyraźny. Miłość i przyjaźń -  tylko one mogą uratować ludzkie życie.

I tego się trzymajmy,
Ania.

Katarzyna Grochola
Osobowość ćmy 
Informacja z ostatniej chwili
Katarzyna Grochola została właśnie laureatką Bestsellerów Empiku 2016!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Serc naszych winy" Łukasz Załustowski

Recenzja patronacka   Jak mogliście zauważyć, poezja gości na moim blogu niezwykle rzadko. Czy to oznacza, że również rzadko po nią si...