niedziela, 1 stycznia 2017

Drugie życie Matyldy

"Drugie życie Matyldy "
Magdalena Trubowicz
Wyd. Videograf.

Jedno niewypowiedziane słowo, jeden nieokazany gest, jeden niewykonany czyn, na zawsze zmieniają nasze życie...

Matylda ma dom, pracę, rodzinę, lecz wszystko to jest chwiejne i pozorne, bo zbudowane na zgliszczach złamanego serca. Zamiast ciepłego domu- ziejaca chłodem mistyfikacja. Zamiast opiekuńczego i kochającego męża - samotność, tęsknota za domem rodzinnym i pewna niezakonczona historia z młodzieńczych lat. Kiedy sprawy zaczynają wymykac się spod kontroli (-opis wydawcy) kobieta bierze sprawy w swoje ręce i wprowadza w czyn misternie przygotowaną intrygę mającą na celu powstrzymanie męża przed wywiezieniem jej i 5letniego Oskara za granicę.

I chociaż z pozoru wszystko zaczyna iść zgodnie z planem, a Matylda ma wrażenie, że zły los wreszcie się odwrócił, nie wzięła pod uwagę jednego. Swoim podstępem wdepnela w prawdziwe bagno. A jeżeli już raz w nie wdepniesz,  z każdym krokiem będziesz zapadac się coraz bardziej...

Jak kobieta poradzi sobie z perfidna zemstą i powrotem do przeszłości?  Czy ktoś zdoła ją jeszcze uratować?  Z jakimi konsekwencjami przyjdzie jej się zmierzyć?

Każdy z nas odgrywa w życiu rolę. Rolę matki/ojca, córki/syna, szefa czy pracownika. Ważne jednak jest, aby w roli tej postępować zgodnie z sumieniem, marzeniami, pragnieniami. Ważne, aby żyć w zgodzie z samym sobą.  Kiedy zatracamy się w pedzacym świecie, kiedy podejmujemy wymuszone decyzje nie żyjemy naprawdę. Matyldzie zajmie trochę czasu zanim to zrozumie. Czy jednak zdoła zmienić swoje życie na lepsze?  Czy przestanie egzystować?

"Drugie życie Matyldy " to powieść o trudach dnia codziennego, o jego lepszych i gorszych momentach. To powieść o ludzkich dylemat ach i dramatach,ale też o nadziei... W życiu nigdy nic nie jest stracone.

Gorąco polecam. A już wkrótce dalsze losy Matyldy Nowickiej i jej dramatycznej walki o kogoś niezwykle jej bliskiego (wybaczcie, ale sami musicie przeczytać o kogo- nie będę Wam przecież spam'owac :-) ) w powieści  "Nie pytaj dlaczego".

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję autorce, Magdalenie Trubowicz oraz Wydawnictwo Videograf :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Serc naszych winy" Łukasz Załustowski

Recenzja patronacka   Jak mogliście zauważyć, poezja gości na moim blogu niezwykle rzadko. Czy to oznacza, że również rzadko po nią si...