niedziela, 29 stycznia 2017

Gdy człowiek wilkowi towarzyszem....

Jodi Picoult, amerykańska pisarka, która skradła miliony czytelniczych serc na całym świecie  zagościła wreszcie i na mojej półce.
Przygodę z jej twórczością postanowiłam rozpocząć od powieści Pół życia. 
I teraz pojawia się pytanie. Czy dołączyłam do fanek autorki?


Zdecydowanie tak.
Czemu?  W czytanej przeze mnie książce został poruszony bardzo kontrowersyjny temat jakim jest eutanazja.
Luke, który spaja całą historię ulega wypadkowi.
Jego córka Cara i dawno niewidziany syn, Edward stają przed trudną decyzją : trzymać ojca przy życiu bez nadziei na wyleczenie, czy też pozwolić mu odejść i uczynić przy tym coś dobrego.
Dwa obozy brat kontra siostra. Śmierć kontra życie. 
A czego życzylby sobie Luke, postać mocno kontrowersyjna, a zarazem niesamowicie intrygująca. Mężczyzna bardziej niż z rodziną związany z...  wilkami?


Ciekawa fabuła, niejednoznaczni bohaterowie, rodzinne konflikty i tajemnice, kontrowersyjne tematy i bezgraniczna miłość i pasja.
To wszystko w jednym miejscu na kolejnych kartach powieści czyni całość mieszanką, która jasno daje nam do zrozumienia : Stop!!!  Zatrzymaj się i pomyśl, co tak naprawdę w życiu jest ważne? Czy to, czego chcemy zawsze jest właściwe? 

Poruszająca lektura. Skłaniająca do przemyśleń o własnym życiu... Właśnie takie historie lubię. Dlatego też wiem, że będę kontynuować poznawanie pisarskich dokonań Jodi Picoult.

Powieść zdecydowanie godna  polecenia.

Jodi Picoult 
Pół życia 
Wyd. Prószyński i S-ka 


P. S
Kilka dni temu ukazała się kolekcja powieści Jodi Picoult. Tom pierwszy Bez mojej zgody do kupienia w kioskach, salonach  prasowych itp. w rewelacyjnej cenie 7,99.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Serc naszych winy" Łukasz Załustowski

Recenzja patronacka   Jak mogliście zauważyć, poezja gości na moim blogu niezwykle rzadko. Czy to oznacza, że również rzadko po nią si...