niedziela, 30 kwietnia 2017

23.Tłuszczańskie Biesiady z Książką - (Foto)Relacja


     Zapraszam Was na krótką (foto)relację z pierwszego dnia 23.Tłuszczańskich Biesiad z Książką. Miałam nadzieję, że będę mogła podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z dwóch dni, niestety jak wiadomo, życie często weryfikuje nasze plany...

Chociaż oficjalnie całe wydarzenie rozpoczynało się o godzinie 14.00, to  już od 10.00 była możliwość zaopatrzenia się w książki na kiermaszu. Ja oczywiście nie mogłam się powstrzymać od zakupu, w związku z czym do mojej biblioteczki dołączyła powieść Ilony Łepkowskiej "Pani mnie z kimś pomyliła", a do zbiorów synka kolejna książeczka z serii Star Wars. 

O godzinie 14.00 zebranych gości powitała dyrektor Biblioteki Miejskiej w Tłuszczu, Pani Bogumiła Boguszewska oraz Pan Marcin Ołdak.  
 Para ta pełniła funkcje gospodarzy spotkania. 

Po krótkim wprowadzeniu i podziękowaniach, burmistrz Tłuszcza, pan Paweł Bednarczyk  oficjalnie rozpoczął 23.Tłuszczańskie Biesiady z Książką. 

Tradycją stało się coroczne wręczanie nagród dla najlepszych czytelników wszystkich filii Biblioteki w Tłuszczu. 
W tym roku spotkał mnie zaszczyt odebrania nagrody dla Najlepszego Czytelnika Filii w Kozłach. 

Następnie kilka słów od siebie powiedział Starosta Wołomiński, pan Kazimierz Rakowski. 

Następnie powitano pierwszego gościa, panią  Ilonę Łepkowską, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba :-) A nawet gdybym chciała tu wymienić osiągnięcia pisarki i scenarzystki, a także producentki i felietonistki, to moja (foto)relacja zmieniłaby  się w biografię, długą w dodatku :-) 

Pani Ilona opowiedziała nam o swoich planach na przyszłość. Podzieliła się również kilkoma ciekawostkami z życia prywatnego i zdradziła, że najlepszy na świecie jest catering od mamusi. 
Swoją drogą, to świetny tytuł na książkę :-) 
Dzięki obecności na tym spotkaniu dowiedziałam się m.in. tego, iż pani Ilona zaczynała swoją przygodę z telewizją od... statystowania w filmach. 
I to od razu u największych reżyserów. 
A wszystko to dzięki pewnemu... Arabowi :-) 

Po wystąpieniu nadeszła chwila dla czytelników. Oczywiście nie mogłam przegapić okazji zdobycia dedykacji w książce :-) 

Po godzinie 15.00 na scenę wkroczyła wszystkim dobrze znana, chociażby z Rancza, aktorka, Katarzyna Żak, która zachwyciła wszystkich swoim recitalem. 
Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że pani Katarzyna potrafi tak dobrze śpiewać :-)  

Już po występie wszystkich rozbawiła sytuacja, kiedy to podczas chwili dla fotoreporterów aktorka dumnie  stanęła między burmistrzem, 
a plebanem :-) 
Jak widać na zdjęciu, pani Żak była zachwycona.  

Oczywiście później była chwila na zdobycie autografu.  

A potem miejsce miała najsmaczniejsza część programu, czyli Biesiady przy suto zastawionym stole, na których niestety zostać nie mogłam.  

Podczas drugiego dnia Biesiad wystąpił aktor serialowy, filmowy, teatralny oraz dubbingowy znany przede wszystkim z serialu M jak Miłość, Kacper Kuszewski. 
I chociaż nie mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu, wiem z relacji naocznych świadków, że pan Kacper okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. A jego recital zachwycił słuchaczy :-)

Trzeciego, ostatniego dnia 23. Tłuszczańskich Biesiadach z Książką bawili się świetnie przede wszystkim najmłodsi :-) 

Jak moje wrażenia? 
Bardzo pozytywnie :-) 
Wspaniała atmosfera. Uśmiechnięci ludzie. 
A w powietrzu miłość do książek :-) 
Nic dodać, nic ująć :-) 

/Ania. 

Pozwolę sobie jeszcze zaprosić Was do odwiedzenia poniższej strony. Tam znajdziecie szczegółowe informacje na temat organizatorów tego wspaniałego wydarzenia, gości, oraz przebiegu imprezy, a także lepszej jakości galerię zdjęć. 
Ja niestety talentem fotograficznym nie grzeszę:-) 5 komentarzy:

 1. Najważniejsze to nie marnować czasu. Sama staram się wykorzystywać go jak najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze to nie marnować czasu. Sama staram się wykorzystywać go jak najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. gratuluję bycia najlepszym czytelnikiem!
  a zdjęcia wcale nie są takie złe, trochę wiary w siebie ;)
  Pozdrawiam,
  Posy z bibliotekaamarzen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

"Serc naszych winy" Łukasz Załustowski

Recenzja patronacka   Jak mogliście zauważyć, poezja gości na moim blogu niezwykle rzadko. Czy to oznacza, że również rzadko po nią si...