środa, 12 kwietnia 2017

"Drugie życie Matyldy" Magdalena Trubowicz

 Nie zawsze to, co wydaje nam się właściwe, faktycznie takie jest...


 Jedno niewypowiedziane słowo, jeden nieokazany gest, jeden niewykonany czyn, na zawsze zmieniają nasze życie...

 Matylda ma dom, pracę, rodzinę, lecz wszystko to jest chwiejne i pozorne, bo zbudowane na zgliszczach złamanego serca. Zamiast ciepłego domu- ziejaca chłodem mistyfikacja. Zamiast opiekuńczego i kochającego męża - samotność, tęsknota za domem rodzinnym i pewna niezakonczona historia z młodzieńczych lat.
 Kiedy sprawy zaczynają wymykac się spod kontroli (-opis wydawcy) kobieta bierze sprawy w swoje ręce i wprowadza w czyn misternie przygotowaną intrygę mającą na celu powstrzymanie męża przed wywiezieniem jej i ich  5letniego synka, Oskara za granicę.

 I chociaż z pozoru wszystko zaczyna iść zgodnie z planem, a Matylda ma wrażenie, że zły los wreszcie się odwrócił, kobieta nie wzięła pod uwagę jednego. Swoim podstępem wdepnela w prawdziwe bagno.
 A jeżeli już raz w nie wdepniesz, z każdym krokiem będziesz zapadać się coraz bardziej...

 Jak kobieta poradzi sobie z perfidna zemstą i powrotem do przeszłości?  Czy ktoś zdoła ją jeszcze uratować?  Z jakimi konsekwencjami przyjdzie jej się zmierzyć?


 Każdy z nas odgrywa w życiu jakąś rolę.
Rolę matki/ojca, córki/syna, szefa czy pracownika. Ważne jednak jest, aby w roli tej postępować zgodnie z sumieniem, marzeniami, pragnieniami. Ważne, aby żyć w zgodzie z samym sobą.  Kiedy zatracamy się w pedzacym świecie, kiedy podejmujemy wymuszone decyzję, nie żyjemy naprawdę. 
 Matyldzie zajmie trochę czasu zanim to zrozumie. Czy jednak zdoła zmienić swoje życie na lepsze? Czy przestanie egzystować, a zacznie żyć?

 Drugie życie Matyldy to powieść o trudach dnia codziennego, o jego lepszych i gorszych momentach. To powieść o ludzkich dylematach i dramatach, ale też o nadziei...
 W życiu nigdy nic nie jest stracone.


 Na pierwszy rzut oka powieść wydaje się lekką i przyjemną, w dodatku nie długą historią.
 Ale to tylko pozory. Pozory, które często kierują naszym życiem. Owszem, można ją przeczytać za jednym podejściem, jednak warto czasami się zatrzymać. Pomyśleć. Przeanalizować. Nie tylko życie głównej bohaterki, ale również i swoje.

 Dalsze losy Matyldy Nowickiej i jej dramatycznej walki o kogoś niezwykle jej bliskiego (wybaczcie, ale sami musicie przeczytać o kogo- nie będę Wam przecież spam'owac :-) ) w powieści  Nie pytaj dlaczego, której premiera już 20 kwietnia, czyli tuż, tuż :-) Nie przegapcie tej daty!!!/Ania. 

"Drugie życie Matyldy" 
Magdalena Trubowicz 
Wyd. Videograf

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej wyjątkowej powieści dziękuję autorce, Pani Magdalenie Trubowicz oraz Wydawnictwom Videograf. 

13 komentarzy:

 1. Pierwszy raz spotykam się z tą historią, ale wydaje się być bardzo ciekawa i chyba taka życiowa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo życiowa.
   Naprawdę polecam, tym bardziej, że tak jak wspomniałam powyżej, za kilka dni w księgarniach pojawi się kontynuacja "Drugiego życia Matyldy" i z opisu zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująca historia.

   Usuń
 2. Ja jeszcze nie znam twórczości autorki, więc jeśli rzeczywiście książka jest tak dobra, to na pewno będę ją miała od teraz na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka zwróciła ostatnio moją uwagę. Potwierdziłaś tylko, że warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam sobie tę książkę niedawno więc myślę, że niedługo zabiorę się do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę przyjemnego czytania :-)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że się spodoba :)

   Usuń
 5. Mi się ogólnie lektura podobała, choć miałam czasami wrażenia takich nierealnych bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń

"Serc naszych winy" Łukasz Załustowski

Recenzja patronacka   Jak mogliście zauważyć, poezja gości na moim blogu niezwykle rzadko. Czy to oznacza, że również rzadko po nią si...