Listopad - grudzień 2017
Dwa miesiące kończące rok to bardzo intensywny czas na rynku wydawniczym. Pojawia się wiele nowości, dużo propozycji to powieści świąteczne. A co dla swoich czytelników przygotowało Wydawnictwo Psychoskok? Zapraszam na mały przegląd ☺
Na początek coś dla najmłodszych 😀
Wojciech Filaber
"Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II - kolorowanka"
Data premiery : 6.11.2017
Nauka połączona z zabawą to jeden z najlepszych sposobów na zachęcenie dziecka do poznawania nowych słów i pojęć. Książka zawiera dziesięć urzekających opowieści opatrzonych kolorowankami i angielskimi odpowiednikami. Historyjki traktują o różnych zwierzęcych bohaterach. Tutaj nawet mysz potrafi dogadać się z kotem, a rybka z rekinem. To propozycja dla tych, którzy chcą, aby ich dziecko obcowało z językiem angielskim. Książka daje dużo radości, bawi i uczy.
Marlena Rytel
"Potworna Michasia"
Data premiery: 15.11.2017
Michasia ma siedem lat, blond włoski i duże niebieskie oczka. Wygląda niewinnie, niczym aniołek. Nie ma ani brata, ani siostry. Jest jedynaczką. Rozpieszczoną jedynaczką. Zawsze musi być tak, jak chce dziewczynka. Zwłaszcza w domu. Rodzice ustępują jej na każdym kroku. Dziadkowie również. Wszystko zmienia się, gdy do domu przybywa nowy lokator… Książka wciągająca i moralnie rozwijająca.
Adam Cichy
"A właśnie, że baśnie"
Data premiery: 30.11.2017
Książka jest propozycją dla dzieci i tych dorosłych, którzy wciąż cenią sobie magiczny świat dziecięcej wyobraźni, który bawi i uczy, ale przede wszystkim wzrusza. Zwyczajne przedmioty i codzienne sytuacje zmieniają się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dostarczają wiedzy o tym, jak żyć pięknie i mądrze, radząc sobie z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Czym był mityczny jednorożec i czy istniał naprawdę? Co się dzieje w dziecięcym pokoju po zgaszeniu lampy i czy naprawdę są jakieś powody do strachu? Czy towarzystwo warzyw może gwarantować nie tylko zdrowie, ale i dobrą zabawę? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w książce „A właśnie, że baśnie”.
Muszę przyznać, że wszystkie te propozycje sprawiają wrażenie godnych uwagi i myślę, że idealnie sprawdzą się jako pomysł na upominek mikołajkowy lub prezent świąteczny dla maluchów ☺ lub po prostu jako podarunek bez okazji ☺
A teraz czas na coś dla starszych czytelników. Tutaj Wydawnictwo Psychoskok przygotowało propozycje z kilku gatunków. Wśród nowości znajdą coś dla siebie i fani powieści obyczajowych, i miłośnicy s-f, i Ci kochający poezję.
Grażyna Mączkowska
"Tatuaże podświadomości"
Data premiery: 17.11.2017
Powieść obyczajowa
Poruszająca opowieść, która uświadomi nam, że nie da się uciec od złej przeszłości. Akcja zabierze nas na Mazury. Tu poznamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresę–bizneswoman prowadzącą własną knajpkę w mieście. Grażkę mieszkającą za miastem, na odludziu, w lesie, dawniej prowadzącą rekreację konną. Gabrysię, która swego czasu przyjeżdżała do niej z wnukami. Czytelnik stanie się świadkiem procesu godzenia się Gabrysi z bolesną przeszłością, która niczym tatuaż pozostawiła niezmywalne piętno w jej umyśle. Jego początki mają miejsce w gabinecie psychologa. To tam poznaje zawartość swojej głowy, rozkładając życie na elementy i od nowa składając je już w zupełnie inny sposób. Czy wreszcie poradzi sobie z traumą i będzie szczęśliwa?
Myroslaw G
"Sanatio"
Data premiery: 4.11.2017
Science fiction z elementami satyry polityczno-społecznej.
Zaskakujące science fiction z elementami satyry polityczno-społecznej. Wnikając w pełną zaskakujących zwrotów akcji treść, natkniemy się na szalonego naukowca. Człowieka owładniętego chorą wizją uzdrowienia ludzkości. Narrator opowieści–Dżon jest przeciętnym obywatelem. Jego życie zmieni się jednak po wysłuchaniu doktora Taraza - naukowca, który na forum ONZ przedstawi plan uzdrowienia ludzkości. Dla większości osób zagmatwane wystąpienie nie miało znaczenia. Dżon, który uważa, że rasa ludzka pogrąża się w degrengoladzie, ulega jednak patologicznej fascynacji. Niespodziewana śmierć Taraza motywuje go do napisania i zaprezentowania światu biografii naukowca.
Maksymilian Bron
"Na wpółświadomy. Powtarzając za samym sobą "
Data premiery: 4.12.2017
Poezja
"Na wpółświadomy. Powtarzając za sobą samym” to tomik wierszy autorstwa Maksymilana Brona, w którym każdy czytelnik odnajdzie utwory skłaniające do głębszych przemyśleń. Poruszają one bowiem tematykę egzystencjalną. Część z nich dotyczy jednego z najpiękniejszych uczuć, bez którego człowiek nie nigdy nie będzie szczęśliwy – miłości. Wsparcie, wzajemne zaufanie, poczucie bliskości drugiej osoby sprawiają, że rodzi się w nas więcej odwagi do życia. Kilka liryków to typowe wyznania miłosne. Ale autor nie zapomina o innych właściwościach ludzi – podsianiu masek, pod którymi kryją się inne oblicza, czy nieustannym dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Wszechobecny konsumpcjonizm przysłania podstawowe, a jednocześnie niezwykle ważne wartości, takie jak przyjaźń, szczerość, życzliwość. A podmiot liryczny jednego z wierszy wyznaje, że to co najbardziej boli, to samotność w pięknym ubraniu. Warto zatem zagłębić się w lekturze i uświadomić sobie, że to indywidualność jest najważniejsza, a nie kopiowanie zachowań czy poglądów.
Wiesław Glaner
"Imperatyw Boga"
Data premiery: 30.11.2017
Esej filozoficzny
"Imperatyw Boga” sugeruje, że wszyscy jesteśmy na Boga skazani, religijnie zniewoleni do tego stopnia, że już nie jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła naszej tożsamości, która, w przekonaniu autora książki, jest raczej schizotożsamością – chodzi o efekt nałożenie na kulturę Słowian płaszcza ideologii katolickiej. Niemniej, już na okładce książki znajdziemy podpowiedź, że przeciwstawiając Boga Porządku chrześcijańskiemu Bogu Cudów, możemy wydostać się z religijnego zamroczenia poszukując sensu i korzeni ludzkiej moralności w filozofii przyrody, w syntezie serca i rozumu. Stąd tak duże znaczenie w percepcji Boga nadał autor zagadnieniom naukowym, przekonując Czytelnika, że współcześnie nauka i sztuka wiedzą o Bogu więcej niż religia.
Znaleźliście wśród propozycji Wydawnictwa Psychoskok coś dla siebie? Ja zdradzę Wam, że mnie szczególnie zainteresowały książeczki dla najmłodszych oraz "Tatuaże podświadomości" Grażyny Mączkowskiej 😀
Ania.
Pozycje dla dzieci szczególnie przyciągnęły moją uwagę, szczególnie okładka "A właśnie, że baśnie" :)
OdpowiedzUsuńNie słyszałam o tym wydawnictwie, ale dla mnie to nic straconego, ponieważ żadna z tych książek mnie nie zainteresowała.
OdpowiedzUsuńJest tu kilka ciekawych pozycji. Ciekawe czy okazałyby się wartościowe lub chociaż warte przeczytania.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Iza
Niech książki będą z Tobą!
Lubię to wydawnictwo <3
OdpowiedzUsuń"A właśnie, że baśnie" bardzo mnie zaciekawiła :D
OdpowiedzUsuń"A właśnie, że baśnie" ma przecudowną okładkę i opis bardzo zaciekawia :D
OdpowiedzUsuńNiestety, żadna z nich mnie nie zainteresowała :(
OdpowiedzUsuńDzięki Tobie poznałam nowe wydawnictwo ;) "A właśnie, że baśnie" śliczna okładka!
OdpowiedzUsuńŻadna książka mnie zainteresowała :( Jakbym miała dużo młodzsze rodzeństwo to kupiłabym mu powieści dla dzieci ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :P